چرا مردم هنوز هم خرید از مراکز خرید را به خرید آنلاین ترجیح می‌دهند؟

ترجیح خرید از مراکز خرید به خرید آنلاین

امروزه برای خرید لازم نیست که به مراکز خرید مراجعه کنید. شما می‌توانید به سادگی از طریق موبایل یا کامپیوتر خود به فروشگاه‌های آنلاین مراجعه کنید و خرید آنلاین انجام دهید.

آیا خرید آنلاین با تمام سادگی آن، واقعاً تمام نیازهای مشتریان را پاسخ می‌دهد؟ برای پاسخ به این سؤال، مؤسسه Retail Drive در قالب مطالعه‌ای رفتار 1425 مصرف‌کننده را مورد بررسی قرار داد. در این مطالعه تعدادی سؤال در مورد رفتار خرید مشتریان از آن‌ها پرسیده شد. نتایج نشان داد که اکثر مصرف‌کنندگان، خرید از مراکز خرید را به خرید آنلاین ترجیح می‌دهند. چهار دلیل اصلی این امر عبارتند از:

1) امتحان محصول قبل از خرید آن

شاید اصلاً عجیب نباشد که مهم‌ترین دلیل مصرف‌کنندگان برای ترجیح فروشگاه‌های فیزیکی این است که می‌توانند محصولات را ببینند، لمس و امتحان کنند. 62 درصد شرکت‌کنندگان در این مطالعه امکان امتحان محصول قبل از خرید را مهم‌ترین بخش از تجربه خرید می‌دانند.

2) لذت آنی خرید کالا

49 درصد شرکت‌کنندگان در این مطالعه می‌گویند امکان تحویل سریع محصول یک عامل مهم در ترجیح فروشگاه‌های فیزیکی به فروشگاه‌های اینترنتی است.

اصلاً عجیب نیست که بزرگان خرده‌فروشی آنلاین مثل آمازون در تلاش هستند تا فاصله زمانی بین خرید تا تحویل محصول را به حداقل ممکن کاهش دهند. اما با همه این اوصاف لذت تحویل آنی محصول در خرید از مراکز خرید عاملی است که رسیدن به آن برای فروشگاه‌های آنلاین حداقل در حال حاضر غیر ممکن است.

3) عودت ساده‌تر کالاها

حقیقت این است که همه خرده‌فروشان تلاش می‌کنند، تعداد کالاهای برگشتی را کاهش دهند. اما هنوز هم مشتریانی هستند که به دلایل مختلف کالاهای خریداری‌ شده را پس می‌دهند. مشتریان ترجیح می‌دهند فرآیند عودت کالا ساده و بدن دردسر باشد.

20 درصد شرکت‌کنندگان در این مطالعه می‌گویند خرید از فروشگاه‌های فیزیکی و مراکز خرید را به این دلیل به خرید آنلاین ترجیح می‌دهند که فرآیند عودت کالا در این فروشگاه‌ها ساده‌تر است.

4) تجربه متفاوت خرید از فروشگاه فیزیکی

پاسخ سریع به ایمیل‌ها و چت آنلاین با مشتریان در فروشگاه‌های اینترنتی نمی‌توانند جای مکالمه رودررو با فروشنده، لذت تجربه فضای داخلی فروشگاه و خرید همراه با یک دوست را بگیرند.

18% شرکت‌کنندگان در این مطالعه می‌گویند خرید از مراکز خرید و فروشگاه‌های فیزیکی را به دلیل جنبه‌های اجتماعی آن به خرید آنلاین ترجیح می‌دهند. فروشنده‌ها می‌توانند به شما در یافتن کالای مناسب کمک کنند و همچنین می‌‎توانید از نظر دوستان خود برای انتخاب محصول کمک بگیرید.

نتیجه‌گیری

قابل لمس بودن خرید و سرعت بالای تحویل کالا در خرید حضوری باعث شده است که خریداران علی‌رغم تمام امتیازهایی که خرید آنلاین دارد، خرید از فروشگاه‌های فیزیکی و مراکز خرید را ترجیح بدهند.

WordPress Video Lightbox Plugin