5 فروشگاه زنجیره ای برتر دنیا از نظر تعداد شعب

5 فروشگاه زنجیره ای برتر دنیا از نظر تعداد شعب

فروشگاه‌های زنجیره ای متعددی در سراسر دنیا وجود دارند که هر یک انواع مختلف خرده‌فروشی و رده‌های محصولات را ارائه می‌دهند. این فروشگاه‌ها معمولاً بر اساس معیارهای مختلفی نظیر مساحت و درآمد رتبه‌بندی می‌شوند. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی 5 فروشگاه زنجیره ای برتر دنیا از نظر تعداد شعب فروشگاهی بپردازیم.

1) فروشگاه زنجیره ای 7-Eleven

فروشگاه 7-Eleven از نظر تعداد شعب، بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای دنیاست. شعب این فروشگاه معمولاً کوچک و در ابعاد فروشگاه‌های محلی هستند. این فروشگاه زنجیره ای بیش از 46000 شعبه در 16 کشور جهان دارد. ژاپن بیشترین تعداد شعب 7-Eleven را در خود جای داده است، 15000 شعبه این فروشگاه در ژاپن قرار دارد. کشور دوم و سوم از نظر فروانی تعداد شعب، به ترتیب ایالات متحده و تایلند هستند. بعضی از سایر کشورهایی که شعب این فروشگاه در آن‌ها واقع شده‌اند عبارتند از؛ استرالیا، سنگاپور، تایوان، هنگ کنگ، مالزی و اندونزی.

2) فروشگاه زنجیره ای اشپار

فروشگاه زنجیره ای اشپار در سال 1932 در آمستردام هلند تأسیس شد. این فروشگاه زنجیره‌ای بیش از 12500 شعبه در 35 کشور جهان دارد. بیشتر شعب این فروشگاه در کشورهای اروپایی قرار دارند. اشپار در کشورهای مختلف انواع مختلف فروشگاه‌ها را دارد که شامل انواع سوپرمارکت، مینی سوپرمارکت، فروشگاه‌های فروش به مسافرین سواره و هایپرمارکت می‌شود.

3) فروشگاه زنجیره ای کارفور (کغفو)

فروشگاه زنجیره ای کارفور در سال 1958 در فرانسه شروع به کار کرد. فروشگاه زنجیره‌ای کارفور با 12300 شعبه فروشگاهی سومین فروشگاه زنجیره ای بزرگ جهان از نظر تعداد شعب است. 1400 مورد از شعبات کارفور فروشگاه‌های هایپرمارکت هستند. کارفور هم اکنون در 18 کشور مختلف دنیا فعالیت می‌گند و فروشگاه‌های هایپراستار در ایران نیز زیرمجموعه فروشگاه‌های کارفور هستند.

4) فروشگاه زنجیره ای والمارت

والمارت در سال 1962 تأسیس شد. والمارت از نظر درآمدی بزرگترین شرکت خرده‌فروشی در دنیاست و درآمدی بالغ بر 500 میلیارد دلار در سال دارد. والمارت 11718 شعبه در سراسر جهان دارد و 2.3 میلیون نفر در سراسر جهان در فروشگاه‌های والمارت کار می‌کنند به همین دلیل والمارت بزرگترین کارفرمای خصوصی جهان به شمار می‌آید. درحال‌حاضر شرکت والمارت، همچنان در مالکیت خانواده والتون است که با دارا بودن ۴۸٪ درصد از سهام این شرکت، کماکان کنترل آن را در دست دارند. والمارات در حال حاضر با 59 نام تجاری مختلف در 28 کشور جهان فعالیت دارد.

5) فروشگاه زنجیره ای آلدی

فروشگاه زنجیره ای آلدی با بیش از 10366 شعبه در 18 کشور یکی از بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای تخفیفی در دنیاست. بیشتر فروشگاه‌های آلدی در آلمان قرار دارند. بقیه کشورهایی که شعب زیادی از آلدی در آن‌ها فعال هستند، عبارتند از؛ بلژیک، لهستان، پرتغال، مجارستان، انگلستان، یونان، ایالات متحده، ایرلند و استرالیا.

به اشتراک بگذارید