لوگو پارس حیات

صورت‌مسئله

به طور کلی کالای مصرفی تندگردش (FMCG)، بازاری بسیار گسترده و پیچیده دارد . برند تولیدکننده، معمولا در اولویت‌های اول مصرف‌کنندگان نیست و غالبا محل تهیه محصولات و نزدیکی آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. احتمال اینکه مصرف‌کننده مسافت‌های طولانی برای خرید برند موردنظر خود را طی کند بسیار کم است. آنان ترجیح می‌دهند که محصول موردنظر خود را از نزدیک‌ترین خرده‌فروشی تهیه نمایند. برند مولفیکس، مربوط به کالای مصرفی مهمی است که بازاری با رقابت زیاد و همراه با تخفیف‌ها و پروموشن‌های گسترده دارد. پیش از ورود مولفیکس به سبد پخش عقاب، بیشتر سهم توزیع آن شامل فروش به عمده فروشی‌ها می‌شد. این شرکت تا پیش از ورود به سبد پخش عقاب در تحقق اهداف ارتباطی خود از قبیل در دسترس مخاطبان بودن و دریافت بازخوردهای مستقیم با مشتریان با مشکل مواجه بوده است.

راه حل

با توجه به صورت‌مسئله موجود، تیم تحقیقات بازار و بازاریابی شرکت پخش عقاب به بررسی وضعیت محصولات مولفیکس در بازار پرداخت تا با در نظر گرفتن نقاط ضعف و قوت و مقایسه با رقبا، راهکاری اثربخش ارائه کند. تیم بازاریابی شرکت پخش عقاب مشکل این برند را عدم فروش مویرگی تشخیص داد. در همین راستا شرکت پخش عقاب، برنامه بازاریابی مناسبی برای کم کردن فاصله میان تأمین‌کننده و مصرف‌کننده نهایی ارائه کرد تا توزیع این محصول را از پخش عمده به پخش مویرگی سوق دهد. شرکت پخش عقاب از این طریق با استراتژی‌های فروش مناسب، دسترسی عامه مردم را به برند مولفیکس حداکثر کرده و با ایجاد برخوردی نزدیک با مشتریان نهایی خود ریسک کمتر و سود بیشتری را به همراه داشته باشد.

نتیجه

درنهایت با پیاده‌سازی برنامه جامع بازاریابی تدوین‌شده توسط شرکت پخش عقاب و تغییر اساسی در نحوه توزیع مولفیکس در تمامی خرده‌فروشی‌های تهران، شاهد افزایش فروش چشمگیر این برند در سطح شهر تهران هستیم. علاوه‌براین با ورود گسترده این برند به بازار پخش مویرگی، میزان آگاهی و شناخت نسبت به آن به طور روزافزونی در میان مردم افزایش یافت. در نهایت کیفیت بالای مولفیکس باعث شد این برند به سرعت از مقبولیت خوبی در میان مردم برخوردار گردد. تلفیق این شناخت و دیدگاه مثبت نسبت به برند مولفیکس، راه ورود سایر برندهای هولدینگ پارس‌حیات (مثل تنو و پاپیا) به بازار و کسب سهم بازاری مناسب در میان مصرف‌کنندگان ساده‌تر گردید.

به اشتراک بگذارید
WordPress Video Lightbox Plugin