روژین لوگو

صورت‌مسئله

شرکت کشت و صنعت روژین تاک در سال 1380 با سرمایه­‌گذاری بخش خصوصی تأسیس گردید و با پشتوانه قوی مدیریتی در سال 1382 به بهره‌برداری رسید. کارخانه روژین در استان کرمانشاه در زمینی به مساحت 24 هکتار، بنا شده است. به هنگام آغاز همکاری روژین با شرکت پخش عقاب در سال 1387، با وجود ظرفیت بالای تولیدی و کیفیت مطلوب، محصولات این شرکت از فروش خوبی در بازار ایران برخوردار نبود و تا کسب سهم بازار مناسب در میان سایر برندهای فعال در صنعت رب فاصله زیادی داشت.

راه حل

روژین تاک در سال 1387 با رویکرد توزیع مناسب محصولات خود در سراسر کشور اقدام به همکاری با شرکت پخش عقاب نمود. شرکت پخش عقاب در گام اول به کمک تیم تحقیقات بازار و بازاریابی حرفه‌ای و مجرب اقدام به بررسی علمی شرایط بازار و رقبا نمود. نتایج این بررسی‌ها نشان داد، یکی از مهمترین علل پایین بودن میزان فروش و عدم توانایی در کسب سهم بازار و جایگاه مناسب، ارائه محصول این شرکت با ظاهر نامناسب می‌باشد. بسته‌بندی و ظاهر سابق روژین با توجه به سلیقه و ذائقه ایرانی، نمی‌توانست توجه چندانی را به خود جلب کند.

بر اساس تحلیل‌های صورت گرفته توسط شرکت پخش عقاب، رب روژین یک محصول مستعد، باکیفیت و باقابلیت بالا برای قرار گرفتن در سبد خرید خانوار ایرانی است. این محصول به علت عدم برخورداری از ظاهر مناسب، تا زمان ورود به سبد پخش عقاب در بازار موفق نبوده است. به همین منظور متخصصین شرکت پخش عقاب برنامه بازاریابی جامعی تدوین کردند که به موجب آن رنگ بسته‌بندی این محصول از سبز به قرمز تغییر کرد. همچنین، شرکت پخش عقاب با ارائه یک برنامه بازاریابی جامع 3 ساله، شامل تکنیک‌های پروموشن، چیدمان مناسب قفسه‌های فروش و بسیاری دیگر از این دست موفق شد راهکاری هوشمندانه برای این برند ارائه دهد. با توجه به اعتماد شرکت روژین به شرکت پخش عقاب، این برنامه‌ی جامع به خوبی پیاده‌سازی و عملی شد. درنهایت با اعمال این تغییرات در کنار توزیع علمی این محصول در بازار هدف، مشکل پایین بودن میزان فروش رب روژین در طی یک بازه زمانی سه‌ساله در بازار ایران و به‌ویژه تهران مرتفع گردید. هم‌اکنون روژین یکی از معتبرترین و پرفروش‌ترین برندها در زمینه محصولات فراوری شده گوجه‌فرنگی در ایران است.

نتیجه

شرکت روژین در طی سال‌های اخیر با کمک پیاده‌سازی برنامه جامع بازاریابی ارائه‌شده توسط شرکت عقاب و با استفاده از لابراتوار صنایع غذایی مجهز و مدرن، به برند اول تهران در این صنعت بدل شده‌ و از سهم بازار بسیار خوبی برخوردار گردیده است.

به اشتراک بگذارید
WordPress Video Lightbox Plugin